Menu

Prąd

Naukowcy Uniwersytetu Twente w Holandii przeprowadzili badania dotyczące dokładności wskazań mierników prądu. Okazało się, że urządzenia wyposażone w liczniki cyfrowe często zawyżały wskazania nawet o 582%.

Opłaty za prąd są jednymi z najistotniejszych stałych wydatków w domowym budżecie. W związku z tym należy im się bliżej przyjrzeć i poszukać bezinwazyjnych sposobów na zmniejszenie kwot przeznaczanychmiesięcznie na opłacenie energii elektrycznej. Może się okazać, że stosunkowo niewielkie wydatki lub zmiana przyzwyczajeń pozwoli na zaoszczędzenie sporej kwoty nawet w skali miesiąca.

Prąd od dziesięcioleci jest nieodłącznym elementem naszego życia. Mnogość urządzeń zasilanych elektrycznie od żarówek po komputery powinna zachęcić nas do oszczędzania energii. Jednym ze skutecznych sposobów jest używanie programatorów czasowych w gospodarstwie domowym.

 

Jeżeli już zdecydowaliśmy się kupić programator czasowy i postanowiliśmy oszczędzać w ten sposób energię elektryczną, zastanówmy się, jakie zastosowanie urządzenia może być najbardziej praktyczne. W jaki sposób zaoszczędzimy najwięcej?

  • Newsletter

METRON

Fabryka Zintegrowanych Systemów
Opomiarowania i Rozliczeń Sp. z o.o.

87-100 Toruń, ul. Targowa 12/22
tel. (0-56) 639-26-16
e-mail: office@metron.torun.pl

NIP 879-00-18-279

Masz pytania? Napisz do nas

X
plenru